אובזילר ביקרה במרכז הטניס יקנעם

שחקנית העבר של נבחרת הפדרציה, ציפי אובזילר, הגיעה ב-15 במאי לביקור מקצועי במרכז הטניס יקנעם ונפגשה עם בנות התוכנית התחרותית בשנתונים 1995-2000. אובזילר בת ה-38, המחזיקה בשיא העולמי של מספר ההופעות של שחקנית בגביע הפדרציה ודורגה בשיאה במקום ה-75 בעולם, הגיעה למרכז ביקנעם במסגרת 'פרויקט אתנה' – פרויקט להעצמת נשים בספורט.

המפגש חולק לשני חלקים עיקריים: הרצאה של אובזילר אודות המקצוענות בטניס הנשי ואימון על המגרש. בחלק הראשון סיפרה אובזילר על ניסיונה העשיר בתור שחקנית מקצוענית, מהיותה ילדה ועד לגיל הפרישה המאוחר יחסית (36). בחלק השני דיברה אובזילר על מקצוענות חסרת פשרות בגיל הילדות/נערות, שכללה התייחסות רצינית ביותר ללימודים, תזונה נכונה, משמעת עצמית ונכונות לעבודה קשה בכל תנאי. 'מי שעומדת בקריטריונים אלה, תזכה בוודאי לא רק למימוש הפוטנציאל בתחום הטניס, אלא בחיים בכלל בכל תחום בו תבחר', סיפרה שחקנית העבר לבנות.

אובזילר הוסיפה: 'אני פוגשת הרבה שחקניות שאולי לא הצליחו להתברג במאייה הראשונה בעולם ופרשו מטניס מקצועני בגיל צעיר, אך המיומנויות שנרכשו במהלך השנים בשל היותן מחויבות לעבודה קשה, נתנו להן קפיצה גדולה מאוד בחיים האישיים. הרבה מאוד שחקניות ושחקנים מתברגים בסופו של דבר בתפקידי מפתח בתחום העסקי, הן כעצמאיים והן כשכירים. אין לי ספק שגם אם לא תגיעו להיות במקום הראשון בעולם – עולם הטניס בו אתן חיות ונושמות 24 שעות, יהווה עבורכן בסיס איתן להצלחות בהרבה תחומים'.

בחלקו השני של המפגש, העבירה אובזילר אימון לבנות והתמקדה בעיקר על הנושא הטקטי והמנטלי. האימון התנהל ברמה גבוהה ביותר, באווירה חיובית וניכר כי הבנות למדו והשתפרו תוך כדי משחק.
 

כתבות נוספות