אגדת דשא: ונוס וויליאמס חוגגת 36

במשך עשור וחצי הצליחו האחיות ונוס וסרינה וויליאמס לשלוט ביד רמה בסבב הנשים העולמי, תקופה בה הצליחו להגדיר מחדש מושגים כמו עוצמות, חבטות פתיחה, ווינרים.

בעוד סרינה שומרת שבועות ארוכים על המקום ה-1 בדירוג העולמי, היום (שישי) זהו יום חגה של האחות הגדולה לבית משפחת וויליאמס, ונוס שחוגגת היום (שישי) 36. לכבוד יום ההולדת של אחת מהטניסאיות הגדולות שידע סבב הנשים העולמי ורגע לפני שהיא רושמת הופעה מס' 19 בקריירה באול אינגלנד קלאב, זה הזמן לחזור אחורה לכמה מהרגעים הגדולים שלה על הדשא האנגלי, מי יודע אולי בשנת הפרישה שלה מטניס מקצועני.

 

ווימבלדון 2000: ונוס גוברת על סרינה בחצי הגמר וממשיכה כל הדרך אל התואר

האחיות וויליאמס נפגשו במהלך הקריירה 27 פעמים (11:16 לסרינה במאזן הכולל). הפעם הראשונה שהאחיות התחרו האחת נגד השנייה בטורניר גראנד סלאם הייתה בשנת 2000 על הדשא בלונדון במעמד חצי הגמר. זה נגמר אז עם ניצחון של האחות הבכורה, שלראשונה בקריירה המשיכה כל הדרך לזכייה בווימבלדון ובגראנד סלאם ראשון בקריירה, אחרי ניצחון בגמר על בת ארצה, לינדזי דבנפורט (3:6, 6:7).

את ההצלחה בטורניר המשיכה ונוס גם לטורניר האולימפי בסידני של אותה שנה, אותו סיימה עם מדליית הזהב לאחר ניצחון על אלנה דמנטייבה.

 

ווימבלדון 2001: פעמיים כי טוב, וויליאמס מכריעה את הנין וזוכה שוב בטורניר

תור הזהב של האמריקנית הצעירה המשיך שוב בטורניר הדשא היוקרתי בעולם. וויליאמס שהתגברה בטורניר על שחקניות כמו נאדיה פטרובה, דניאלה הנטוחובה ואחרות, פגשה בגמר את ז'סטין הנין הבלגית אותה הכריעה ב-3 מערכות (1:6, 6:3, 0:6).

 

ווימבלדון 2005: פעם שלישית גלידה

אחרי שנתיים בהן קטפו את התואר בווימבלדון סרינה ומריה שראפובה, חזרה ונוס לשלוט בטורניר ב-2005 בגמר בלתי נשכח עבורה. היריבה במעמד הגמר הייתה שוב בת ארצה, לינדי דבנפורט, עליה גברה כזכור בגמר ווימבלדון של שנת 2000. אלא שהפעם, בניגוד לגמר ההוא, זה הלך הרבה יותר קשה לונוס. היא הצליחה לשרוד נקודת משחק כנגדה, ולגבור על דבנפורט בתום מותחן בן 3 מערכות (6:4, 6:7, 7:9).

ווימבלדון 2007: מהמקום ה-31 בעולם כל הדרך אל התואר

לטורניר של אותה שנה הגיעה ווימבלדון לאחר תקופה לא פשוטה שכללה היעדרות ממושכת מהמגרשים עקב פציעה בפרק כף היד. עם זאת, בווימבלדון הוכיחה ונוס עליונות כבר מהרגע הראשון והעפילה לגמר שישי בקריירה, מול מריון ברטולי הצרפתייה הצעירה. הקהל באיצטדיון המרכזי שהתאהב במשך השנים בונוס, תמך בה מהרגע הראשון ועודד אותה עד לניצחון (1:6, 4:6). הייתה זו אגב הפעם הראשונה בה זוכה שחקנית בווימבלדון, שאינה מדורגת בין 30 הראשונות בעולם.

 

ווימבלדון 2008: ונוס מנצחת את סרינה בגמר, שעות ספורות לאחר מכן זכו השתיים בזוגות

המפגש האחרון בין שתי האחיות בגמר ווימבלדון הגיע ב-2008, שם זכו חובבי הטניס בכל העולם לגמר מהפנתיאון. ונוס רשמה ניצחון ב-2 מערכות (5:7, 4:6). אלא שלמרות ההישג הכביר, לשתיים לא היה יותר זמן לחגוג/להתבאס נוכח המשחק ביניהן. האחיות וויליאמס הזדרזו לקראת גמר הנשים, שם שוב הוכיחו עד כמה דומיננטיות הן כשניצחו בקלילות אל ליסה ריימונד (ארה"ב) וסמנת'ה סטוסור (2:6, 2:6).

 

 

כתבות נוספות